Lotnisko Londyn Luton (LTN)

lotnisko luton

Sprawdź aktualne loty : Live Flight Information Luton Airport

Lotnisko London Luton jest najbardziej znanym lotniskiem obsługującym tanich przewoźników utrzymujących połączenia do/z Polski.  Na lotnisku swoją bazę operacyjną posiadają dwaj najbardziej znani przewoźnicy niskokosztowi: EasyJet i Ryanair.

Międzynarodowy port lotniczy obsługujący Londyn oraz wszystkie miasta ościenne w tej okolicy. Znajduje się w rejonach miasta Luton, ok. 50 km na północ od centrum Londynu. Lotnisko Miejskie w Luton to pierwsza nazwa lotniska, które dziś jest doskonale znane jako London Luton Airport. Powstało w 1938 roku i pierwotnie przynależało do miasta Luton. Obecnie to najbardziej rozpoznawalne lotnisko w Wielkiej Brytanii obsługujące tanich przewoźników, którzy utrzymują stałe i częste połączenia między innymi z Polską.

londyn luton lotnisko

Jest uznawane za jeden z najszybciej rozwijających się portów lotniczych w całej Wielkiej Brytanii, który posiada główne bazy dobrze znanych tanich linii lotniczych, takich jak EasyJet i Ryanair. Na samym lotnisku zatrudnienie znalazło kilkaset osób, w okolicy zaistniało wiele dodatkowych punktów usługowych, które wpłynęły na możliwość pracy kilku tysięcy innych pracowników w różnej dziedzinie, dzięki temu Luton Airport stanowi kluczową rolę dla gospodarki w całym regionie.

Linie lotnicze obsługujące Lotnisko Luton:

  • Blue Air
  • easyJet
  • El Al
  • Flybe
  • Monarch
  • Ryanair
  • Thomson
  • Wizz Air

Dojazd:

z Londynu oraz Leeds autostrada M1, która łączy się z autostradą M25.

Autobus:

Autobus to jeden z najdogodniejszych środków transportu dla osób korzystających z lotniska Luton. Przystanki dla wsiadających i wysiadających znajdują się przed terminalem. Na lotnisku można skorzystać z usług lokalnych przewoźników: National Express, easyBus, Virgin Trains Express Coach.

Taxi:polskie taxi luton

Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Najlepszym rozwiązaniem dla podróżnych jest zamówienie polskiej taksówki na lotnisko bezposrednio z Polski, lub z Londynu przed wylotem. Wcześniejsza rezerwacja pozwala uzyskać niską cenę za przejazd. Tutaj można się zapoznać z cennikiem Londyn taxi galaxy. Cena każdego przejazdu ustalana jest indywidualnie. W przypadku przylotu na Luton nasz kierowca oczekuje na pasażerów w terminalu u ustalonym miejscu. Polskie Taxi Galaxy Londyn  to firma świadcząca profesjonalne usługi w zakresie transportu osób na terenie całej Wielkiej Brytanii. Kierowcy mają duże doświadczenie, posiadają odpowiednie licencje z zakresu transportu osób, zapewniają przyjemną atmosferę służąc pomocą w razie potrzeby. Sprawdź promocyjną ofertę i cenę Taxi Galaxy na lotnisko Luton.

Wynajem samochodów:

W Porcie lotniczym Londyn Luton działają następujące firmy wynajmu samochodów: Avis / Budget Europcar / National / Alamo Pomiędzy terminalem a punktem wynajmu samochodów kursuje bezpłatny autobus.

Parking:

Parking krótkoterminowy połozony jest w odległości kilku minut od terminalu. Bezpłatny parking motocyklowy znajduje się w budynku parkingu krótkoterminowego. Na lotnisku istnieje też parking średnioterminowy dla osób parkujących do 5 dni, a także długoterminowy dla osób parkujących 5 dni lub dłużej - pobierana jest opłata minimalna za 5 dni.

Strefa ograniczonego postoju

Pojazdy mogą znajdować się w tej strefie jedynie w celu wysadzenia pasażerów odlatujących, czas postoju nie może przekroczyć 10 minut. Kierowca musi pozostawać przez cały czas w samochodzie. Strefa ta nie jest przeznaczona dla pasażerów przylatujących. 

<< Blog Taxi Galaxy Londyn