Co należy zobaczyć będąc w Londynie?

tower bridge londyn

Bez wątpienia pierwszym takim punktem powinien być słynny most zwodzony przeprowadzony przez Tamizę – Tower Bridge, zbudowany w stylu wiktoriańskim. Pierwotnie most miał kolory tonacji beżowej, jednak został przemalowany w 25 rocznicę koronowania królowej Elżbiety II.

Położenie Tower Bridge umożliwia podziwianie wspaniałych widoków oraz zetknięcie się z prawdziwym arcydziełem architektury. Jest to idealne miejsce do rozpoczęcia wycieczki, ponieważ w pobliżu znajdują się kolejne miejsca, bez obejrzenia których wycieczka w Londynie nie może zostać uznana za udaną. Pierwszym takim punktem jest wspaniały i majestatyczny Pałac Westminsterski (Houses of Parliament), który jest dziś miejscem obrad parlamentu Wielkiej Brytanii. Posiada ok. 1000 eleganckich pokoi. Zwiedzanie wnętrza przez turystów jest możliwe i godne polecenia. Wieża zegarowa należąca do pałacu to słynny Big Ben stanowiący wizytówkę dzisiejszego Londynu. Big Ben to nazwa zwyczajowa, od roku 2012 wieża została nazwana oficjalnie Elizabeth Tower.

Muzea w Londynie to miejsca, gdzie możemy zderzyć się z kulturą starożytną i średniowieczną z całego świata. Zwiedzanie takich miejsc zapewnia wiele emocji, poznanie faktów historycznych oraz ciekawostek. Najciekawsze muzea w Londynie to: Muzeum Brytyjskie, National Gallery, Tate Britain, Muzeum Wiktorii i Alberta, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, Muzeum Historii Naturalnej.

buckingham palace londyn

Buckingham Palace to największy na świecie pałac królewski. Architektura późnego baroku cieszy oko turystów. Jest to jeden z ważniejszych punktów zwiedzania Londynu. Ciekawostką jest chorągiew na sztandarze królewskim, która jest umieszczana w czasie, gdy monarcha rezyduje w Pałacu, a zdejmowana w czasie jego opuszczenia. Część pałacu jest udostępniona zwiedzającym.

londyn eye?

To tylko kilka niezwykłych miejsc jakie możemy zobaczyć w Londynie, turystów zachęca się także do zwiedzania punktów widokowych (London Eye, The Shard), wspaniałych parków Królewskich – Royal Parks of London, do których należy formalnie osiem wspaniałych parków: Bushy Park, The Green Park, Greenwich Park, Hyde Park, Kensington Gardens, The Regent’s Park, Richmond Park, St. James’s Park oraz miejsc kultury takich jak wspaniałe teatry czy sale koncertowe. Londyn to nie tylko piękno architektury, głębia historii i kolebka kultury. Jest to dziś największe miasto całej Unii Europejskiej i jedno z największych miast świata. Stanowi kluczową rolę jako centrum finansowe świata.

Sprawdź ofertę Polskie Taxi Galaxy Londyn

Nasza firma zapewni Państwu duży komfort i niesamowite wrażenia w trakcie zwiedzania Londynu i okolic. Trasa wycieczek jest wybierana przez klienta, który może liczyć na pomoc w zorganizowaniu niezapomnianej podróży po stolicy Anglii. Nasi doświadczeni kierowcy służą wsparciem i pomocą w każdej chwili, zapewniają bezpieczeństwo najwyższej jakości w cenie dostępnej dla każdego. Skontaktuj się z nami, nasz konsultant przedstawi szczegóły oferty i dopasuje ją do Państwa potrzeb.

<< Blog Taxi Galaxy Londyn